«Դա Հայաստանի ներքին գործն է». ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ում մեկնաբանել են Հայաստանում տիրող իրավիճակն՝ այն անվանելով հանրապետության ներքին գործը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Պատասխանելով իրադարձությունները մեկնաբանելու խնդրանքին՝ Ռուսաստանի ԱԳՆ-ում նշել են, որ դա «Հայաստանի ներքին գործն է»։ Գերատեսչությունում ասվածին որևէ մանրամասն չեն ավելացրել։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հինգշաբթի օրը պահանջել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը: Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ զինված ուժերի կողմից՝ իր հրաժարականի պահանջից հետո պաշտոնից ազատել է գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին:

В МИД прокомментировали ситуацию в Армении
В российском МИД РИА Новости прокомментировали текущую ситуацию в Армении, назвав ее внутренним делом республики.
Отвечая на просьбу прокомментировать события, в МИД России указали, что это "внутреннее дело Армении". Каких-либо деталей к сказанному в ведомстве не добавили.
Генштаб вооруженных сил Армении в четверг потребовал отставки премьер-министра Никола Пашиняна и предостерег его от применения силы против своего народа. Пашинян сообщил, что после требований вооруженных сил о его отставке освободил от должности главу генштаба Оника Гаспаряна.