Արմեն Սարգսյանը սեփական խաղն է սկսել. նա թիմ է հավաքում. «Իրատես»
Ասում են, թե 2,5 տարի իրեն բնորոշ հանդուրժողականությամբ լռած, երկրի վարչապետի աթոռն ուզուրպացրած հոգեպես անհավասարակշիռ սուբյեկտի հազար ու մի հակասահմանադրական քայլերի վրա աչք փակած ու այդ ընթացքում մանուկների հետ պաղպաղակ և համբուրգեր վայելած, և ընդամենն աշխարհում շրջագայած նախագահ Արմեն Սարգսյանը սկսել է սեփական խաղը։
Ասում են, թե վարչապետի և կառավարության հրաժարականի կիսատ-պռատ պահանջը ՀՀ բուտաֆորային նախագահ Արմեն Սարգսյանի համար կարևոր էր հասարակության տրամադրությունները շոշափելու տեսանկյունից։
Ասում են նաև, թե նախագահը, առկա իրողություններից «չոր» դուրս գալու, ինչպես նաև սպասվող խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու, հաղթելու և ԱԺ սեփական թիմ գործուղելու ցանկություն ունի։

«Иратес»: Армен Саркисян начал собственную игру и собирает команду
Газета «Иратес» пишет: «Президент Армении Армен Саркисян, который 2,5 года хранил молчание с присущей ему терпимостью, закрывал глаза на тысячу и один неконституционный шаг психически неуравновешенного субъекта, узурпировавшего кресло премьер-министра страны, и все это время кушал мороженое и гамбургеры с детьми и просто путешествовал по миру, начал собственную игру.
Говорят, что не полноценное требование об отставке премьер-министра и правительства было важно для бутафорского президента Армена Саркисяна с точки зрения прощупывания общественного настроения.
Говорят также, что президент хочет выйти из существующих реалий «всухую», а также принять участие в предстоящих парламентских выборах, победить и отправить свою команду в Национальное Собрание».