«Ես կողմ եմ Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների տեղակայմանը»․ Փաշինյան
Ռուս խաղաղապահների մուտքը Լեռնային Ղարաբաղ կարող է դառնալ ղարաբաղյան հակամարտության ամենաբարենպաստ լուծումը, հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես կողմ եմ հակամարտության գոտում ռուս խաղաղապահների տեղակայմանը։ Բայց խնդիրն այն է, որ այդ ուժերի տեղակայումը պետք է հավանության արժանանա հակամարտության բոլոր կողմերի կողմից»,- ասել է Փաշինյանը՝ հոկտեմբերի 30-ին The Daily Telegraph-ին տված հարցազրույցում։
Ընդ որում, վարչապետը կոչ է արել Եվրոպային ավելի շատ ջանքեր գործադրել, որպեսզի Թուրքիան դադարեցնի իր աջակցությունն Ադրբեջանին։

Пашинян: ''Я выступаю за ввод российских миротворцев в Нагорном Карабахе''
Ввод российских миротворцев в Нагорный Карабах мог бы стать оптимальным решением карабахского конфликта, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Я выступаю за ввод российских миротворцев в зону конфликта. Но проблема заключается в том, что размещение миротворческих сил из РФ должно быть одобрено всеми сторонами конфликта»,- сказал Пашинян в опубликованном 30 октября интервью The Daily Telegraph.
При этом армянский премьер призвал Европу прикладывать больше усилий для того, чтобы Турция прекратила оказывать поддержку Азербайджану.