Մարտի 1-ի գործով առանցքային դեմքերից մեկը նոր պաշտոն է ստացել․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ ««Մարտի 1»-ի գործով առանցքային դեմքերից մեկը՝ Նորայր Յոլչյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում նոր պաշտոն է ստացել: Իսկ ո՞վ է Յոլչյանը: Նրա անունը շոշափվել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարի թիկունքի գծով տեղակալ Գուրգեն (Գագիկ) Մելքոնյանի՝ «Մարտի 1»-ի գործով որպես վկա Հատուկ քննչական ծառայությունում հարցաքննության ժամանակ:
2018 թվականին տեղի ունեցած թավշյա հեղափոխությունից հետո՝ օգոստոսի 15-ին, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով՝ Նորայր Յոլչյանն ազատվեց Զինված ուժերի թիկունքի պետ-վարչության պետի պաշտոնից: Այդ ժամանակ տարածված տեղեկությունների համաձայն՝ նրա պաշտոնանկությունը կապված էր հնարավոր չարաշահումների հետ:
Եւ ի՞նչ է ստացվում հիմա. «Մարտի 1»-ի գործով առանցքային դեմքերից մեկը, որի անունը կապվում է մարտի 1-ի արյունալի իրադարձությունների օրը ԱԺ մի խումբ պատգամավորների թիկնազորի անդամներին զինվորական համազգեստով ապահովելու գործընթացի հետ, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում նոր պաշտոն է ստացել:

Жоговурд»: Один из ключевых фигурантов дела 1 Марта получил новую должность
Газета «Жоговурд» пишет: «Один из ключевых фигурантов дела 1 Марта Норайр Йолчян получил новую должность в Минобороны РА.
Кем является Йолчян? Его имя было упомянуто во время допроса заместителя министра обороны РА Гургена (Гагика) Мелконяна в качестве свидетеля по делу 1 Марта в Специальной следственной службе.
После бархатной революции 2018 года 15 августа указом президента Армении Армена Саркисяна, Норайр Йолчян освобожден от должности начальника управления тыла Вооруженных сил Армении. Согласно тогдашним слухам, его увольнение было связано с возможными злоупотреблениями.
Что же это получается? Один из ключевых фигурантов дела 1 Марта, имя которого связано с процессом обеспечения группы депутатов военной формой в день кровавых событий 1 марта, получил новую должность в Минобороны РА».