#SaudiAramco-ն ևս 1 մլն բարելով կկրճատի նավթի արդյունահանումը
Սաուդյան Արաբիայի էներգետիկայի նախարարությունը Saudi Aramco ընկերությանը պարտավորեցրել է ևս 1 միլիոն բարելով կրճատել նավթի արդյունահանումը OPEC+ գործարքի շրջանակում: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Սաուդյան մամուլի գործակալությանը:
Արդյունքում, Սաուդյան Արաբիայում հունիսին նավթի արդյունահանումը կնվազի մինչև օրական 7,5 միլիոն բարել: Ավելի վաղ OPEC+ կնքված գործարքի համաձայն, Սաուդյան Արաբիան պետք է Ռուսաստանի հետ միասին կրճատեր նավթի արդյունահանումը մինչև օրական 8,5 միլիոն բարել, իսկ Սաուդյան Արաբիայի նավթի արդյունահանումը մարտ ամսին հասնում էր օրական 12,3 միլիոն բարելի: Այսպիսով, հունիսին թագավորությունում նավթի արդյունահանումը ընդհանուր կնվազի օրական 4,8 միլիոն բարելով:

#SaudiAramco дополнительно сократит добычу нефти на 1 млн баррелей
Минэнерго Саудовской Аравии обязало компанию Saudi Aramco дополнительно сократить добычу нефти в рамках сделки ОПЕК+ в июне этого года еще на 1 млн баррелей в сутки. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на Саудовское агентство печати.
В результате этого производство нефти в Саудовской Аравии в июне снизится до 7,5 млн баррелей в сутки. Ранее, по условиям соглашения ОПЕК+, Саудовская Аравия должна была сократить добычу наравне с Россией до 8,5 млн баррелей в сутки.Производство нефти Саудовской Аравией в марте достигало 12,3 млн баррелей в сутки. Таким образом, в июне суммарное сокращение добычи в королевстве составит 4,8 млн баррелей в сутки.