Միացյալ Նահանգներն ու Չինաստանը վերսկսել են առևտրային բանակցությունները
Մայիսի 8-ին Չինաստանի փոխվարչապետ Լյու Հեն, ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ստեֆան Մնուչինն ու ԱՄՆ առևտրային ներկայացուցիչ Ռոբերտ Լայթհայզերը վերսկսել են բանակցությունները հեռախոսազրույցի միջոցով, հաղորդում է Xinhua-ն:
Նշվում է, որ կողմերը պայմանավորվել են աշխատել այս տարվա հունվարին ձեռք բերված առևտրային գործարքի առաջին փուլի իրականացման համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու ուղղությամբ:
Գործակալության տեղեկության համաձայն, կողմերը պայմանավորվել են հետագայում ևս ուժեղացնել համագործակցությունը մակրոտնտեսության և առողջապահության ոլորտում:

США и Китай занялись реализацией торговой сделки
Вице-премьер Государственного совета Китая Лю Хэ, министр финансов США Стивен Мнучин и представитель США на торговых переговорах Роберт Лайтхайзер провели в пятницу, 8 мая, телефонные переговоры по торговой сделке, сообщает Синьхуа.
Отмечается, что в ходе беседы стороны договорились работать над созданием благоприятных условий для осуществления достигнутой в январе этого года первой фазы торговой сделки.
По данным агентства, стороны договорились в дальнейшем укреплять сотрудничество по вопросам макроэкономики и здравоохранения в условиях распространения коронавируса по всему миру. США и КНР выразили намерение в дальнейшем поддерживать связь и координировать свои действия.