Ռոբերտ Քոչարյանի գործով նոր դատավոր չի նշանակվի
ՀՀ երկրորդ նախագահի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջից տեղեկանում ենք․ «Դատարանը հրաժարվել է մակագրել Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորումն անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու միջնորդությունը այլ դատավորի։
Ի պատասխան Ռ․ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի դիմումի՝ դատարանից հիշեցրել են, որ սույն քրեական գործը գտնվում է դատավոր Աննա Դանիբեկյանի վարույթում։
«Հետևաբար, նշված միջնորդության քննությունը գտնվում է բացառապես վարույթն իրականացնող մարմնի՝ գործը քննող դատավորի լիազորությունների շրջանակում»։
Նշենք, որ Ռ․ Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանն իր հերթին կապ է հաստատել դատավոր Դանիբեկյանի աշխատակազմի հետ, որտեղից պատասխանել են, որ դատավորը դեռ վատառողջ է։ Աշխատակազմը տեղեկություն չուներ, թե երբ նա կկարողանա աշխատանքի գալ»։

Суд отказался поручить рассмотрение дела Роберта Кочаряна другому судье
Суд отказался поручить рассмотрение ходатайства о замене ареста второго президента Армении Роберта Кочаряна под личное поручительство другому судье. Об этом сообщается на официальной странице второго президента в Facebook .
«В ответ на заявление адвоката Роберта Кочаряна Ованнеса Худояна в суде напомнили, что данное уголовное дело находится в производстве судьи Анны Данибекян.
Следовательно, рассмотрение указанного ходатайства находится исключительно в пределах полномочий органа, осуществляющего производство, то есть, рассматривающего дело судьи.
Отметим, что адвокат Р. Кочаряна Арам Вардеванян, в свою очередь, связался с аппаратом судьи Данибекян, где ему ответили, что судья все еще не здорова. У персонала не было информации о том, когда она сможет выйти на работу», - говорится в сообщении.