Գ. Պետրոսյանն առաջարկում է քրեական պատասխանատվության վաղեմություն չկիրառել սահմանադրական կարգը տապալելու դեպքում
Չորեքշաբթի, 26 փետրվարի, 2020 թ., 12:20
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր շրջանառության մեջ կդրվի «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում (փոփոխություն) կատարելու մասին» իմ նախագիծը, որով նախատեսվում է քրեական պատասխանատվության վաղեմություն չկիրառել սահմանադրական կարգը տապալելու դեպքում:
Ավելի պարզ ասած՝ նախագծի նպատակն այն է, որ սահմանադրական կարգը տապալած (այդպիսի փորձ կատարած) անձին հնարավոր լինի ենթարկել քրեական պատասխանատվության՝ անկախ այն բանից, թե երբ, քանի տարի առաջ է կատարվել հանցագործությունը...

Геворк Петросян предлагает отменить срок давности для привлечения к уголовной ответственности за свержение конституционного строя
Среда, 26 Февраля, 2020 года, 12:20
Депутат от фракции «Процветающая Армения Геворк Петросян на своей странице в Facebook пишет:
«Сегодня будет введен в обращение мой законопроект «О внесении дополнений (изменений) в Уголовный кодекс Республики Армения», по которому предлагается отменить срок давности для привлечения к уголовной ответственности за свержение конституционного строя.
Проще говоря, цель проекта - привлечь к уголовной ответственности лицо, свергшее конституционный строй (предпринявшее попытку), независимо от того, сколько лет назад было совершено преступление ...