«Մինչև հիմա սերժանտից բարձր կոչում ունեցող որևէ անձ պատասխանատվության չի ենթարկվել». Նինա Կարապետյանց
Հինգշաբթի, 20 փետրվարի, 2020 թ., 13:30
«Լուծում չի լինի այնքան ժամանակ, քանի դեռ մինչ այժմ տեղի ունեցած սպանությունները չեն բացահայտվել: Քննչական կոմիտեում այսօր աշխատում են այն քննիչները, ովքեր նախկինում սապնություններ են կոծկել». փետրվարի 20-ին կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց իրավապաշտպան, փաստաբան Նինա Կարապետյանցը: Նա պնդեց, որ բանակում սպանությունների դեպքերի թվի աճն անպատժելիության հետևանք է: «Մինչև հիմա սերժանտից բարձր կոչում ունեցող որևէ անձ պատասխանատվության չի ենթարկվել»,-նշեց իրավապաշտպանը:
Հիշեցնենք, որ «Զինվորին թիկունք» նախաձեռնությունը նաև օրեր առաջ էր բողոքի ակցիա իրականացնում կառավարության շենքի դիմաց՝ դատապարտելով բանակում տեղի ունեցող սպանությունները:

Нина Карапетян: До сих пор ни один человек, имеющий звание выше сержанта, не привлекался к ответственности
Четверг, 20 Февраля, 2020 года, 13:30
«Решения не будет до тех пор, пока убийства, которые имели место до сегодняшнего дня, не будут раскрыты. Сегодня в Следственном комитете работают следователи, которые ранее пытались замять самоубийства»,- об этом сегодня во время акции протеста перед зданием правительства заявила правозащитница, адвокат Нина Карапетян.
По ее словам, увеличение количества убийств в армии является результатом безнаказанности. «До сих пор ни один человек, имеющий звание выше сержанта, не привлекался к ответственности»,- сказала правозащитница.
Напомним, что инициатива «Тыл солдата» несколько дней назад провела акцию протетса перед зданием правительства, осудив убийства в армии.