#Gucci-ի և #LouisVuitton-ի աշխատակիցները մեղադրում են իրենց գործատուներին դավադրության մեջ
Saks-ի, Gucci-ի և Louis Vuitton-ի աշխատակիցները դատական հայց են ներկայացրել Բրուքլինի Դաշնային դատարան՝ ընկերություններին մեղադրելով դավադրության և հակամենաշնորհային օրենքների խախտման մեջ, հայտնում է Bloomberg-ը:
Հայցվորները պնդում են, որ վերը նշված ընկերությունները պայմանավորվել են աշխատանքի չընդունել նրանց, ովքեր աշխատել են մրցակիցների մոտ վեց ամիս առաջ: Ըստ նրանց՝ այդ քայլով ընկերությունները խոչընդոտում են աշխատակիցների՝ նոր աշխատանք գտնելու հնարավորությանը:
Նմանատիպ դատական գործընթաց տեղի է ունեցել 2015 թվականին, երբ Apple-ը, Google-ը, Intel-ը և Adobe Systems-ը մեղադրվել են դավադրության մեջ: Ընկերությունները ստիպված էին վճարել 415 միլիոն դոլար փոխհատուցում:

Сотрудники #Gucci и #LouisVuitton обвинили своих работодателей в сговоре
Сотрудники Saks, Gucci и Louis Vuitton подали иск в Федеральный суд Бруклина, обвинив компании в сговоре и нарушении антимонопольного законодательства, сообщает Bloomberg.
Истцы утверждают, что вышеупомянутые компании договорились не принимать на работу тех, кто работал на конкурентов меньше чем за полгода до этого. По их словам, тем самым была сужена возможность найти новую работу.
Похожий иск рассматривался в 2015 году. Тогда в сговоре обвиняли Apple, Google, Intel и Adobe Systems, которые договорились не принимать на работу специалистов, работавших у конкурентов. Тогда компаниям пришлось выплатить $415 млн в качестве компенсации.