Մեկնարկում է սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը
Այսօրվանից մեկնարկում է Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը, որը կտևի 44 օր ու կավարտվի ապրիլի 3-ին: Ձևավորվելու է «Այո»-ի և «Ոչ»-ի մեկական շտաբ։ Արդեն հայտնի է, որ «Այո»-ի շտաբը ղեկավարելու է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Այո» քարոզչության կողմ պատգամավորների ցանկում ներառված է խմբակցության 44 պատգամավոր՝ Մխիթար Հայրապետյանը, Տաթևիկ Հայրապետյանը, Հակոբ Սիմիդյանը, Լիլիթ Մակունցը, Հրաչյա Հակոբյանը, Արսեն Ջուլֆալակյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը և այլք:
Խորհրդարանական ընդդիմությունն անմասն է լինելու քարոզարշավից:
«Ոչ»-ի ճամբարի համար միավորվել են որոշ իրավաբաններ ու իրավապաշտպաններ:
Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեով առաջարկվում է դադարեցնել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի և դատարանի 6 անդամների պաշտոնավարումը: Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեն տեղի կունենա ապրիլի 5-ին:

В Армении стартует агитация перед конституционным референдумом
В Армении с понедельника стартует агитационная кампания в связи с референдумом о внесении изменений в Конституцию Армении, которая продлится 44 дня и завершится 3 апреля.
Будут сформированы по одному штабу «Да» и «Нет». Уже известно, что штаб «Да» возглавит министр территориального управления и инфраструктуры Сурен Папикян. Парламентская оппозиция в референдуме участвовать не будет. Штаб «Нет» состоит из юристов и правозащитников.
Проведение референдума по конституционным реформам предполагает разрешение вопроса прекращения полномочий председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и 6 членов суда. Референдум состоится 5 апреля.