Թրամփը հայտարարել է Սպիտակ տանը կրճատումների մասին
Սպիտակ տան աշխատակիցների մի մասը կկրճատվեն կամ կտեղափոխվեն այլ աշխատանքի՝ աշխատանքից հեռացված փոխգնդապետ Ալեքսանդր Վինդմանի նման, ով իմպիչմենթի լսումների գործով ցուցմունք է տվել ընդդեմ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի: Այս մասին Թրամփը հայտարարել է Սպիտակ տանը լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ։ Թրամփը խոստովանել է, որ դժգոհ է եղել փոխգնդապետ Վինդմանից:
Թրամփը նաև հաստատել է, որ Սպիտակ տունը տեղյակ է եղել ԱՄՆ վարչակազմից մի պաշտոնյայի ինքնության մասին, ով 2019-ին անանուն հեղինակի անվան տակ գիրք է հրապարակել իր կողմից սաբոտաժի և նրա համախոհների մասին։ «Չեմ ցանկանում բացահայտել նրա ինքնությունը, սակայն, երբ իմանաք, թե ով է նա՝ կզարմանաք»,-հայտարարել է Թրամփը։
Անանուն հեղինակի գիրքը վաճառքի է հանվել ԱՄՆ-ում նոյեմբերի 19-ին և դարձել է բեսթսելլեր: 2018-ի սեպտեմբերի 5-ին «The New York Times»-ը հրապարակել է նույն հեղինակի հոդվածը, ով ամերիկյան վարչակազմի բարձրաստիճան պաշտոնյա է:

Трамп анонсировал сокращения в Белом доме
Часть сотрудников Белого дома будет сокращена или переведена на другую работу вслед за подполковником Александером Виндманом, давшим показания против президента США Дональда Трампа в рамках процедуры импичмента. Об этом американский лидер сообщил во вторник журналистам в Белом доме.
"Еще как, абсолютно точно", - сказал он, отвечая на вопрос о том, будут ли новые увольнения. Трамп признал, что был недоволен Виндманом.
Трамп также по сути подтвердил, что Белый дом в курсе личности чиновника администрации США, написавшего в 2019 году книгу о саботаже им и его единомышленниками решений президента. Американский лидер, однако, отказался раскрывать его личность. "Я не хочу говорить. Но вы были бы удивлены", - заявил он журналистам.
Книга анонима вышла в продажу 19 ноября и стала бестселлером. 5 сентября 2018 года газета The New York Times разместила статью этого же автора, являющегося сотрудником американской администрации высокого ранга.