«Սասնա Ծռեր»-ի աջակիցները փակել են Երևան-Գյումրի մայրուղին. ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ
Սմբատ Բարսեղյանի և Արմեն Բիլյանի ազատության պահանջով «Սասնա Ծռեր» համահայկական շարժումն ակցիա է իրականացնում Շիրակի մարզում: Բարսեղյանն Արթիկի շրջանի Արևշատ համայնքից է:
Ակցիայի մասնակիցները փակել են Երևան-Գյումրի մայրուղին:
Նշենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում այս պահին ընթանում է «Սասնա Ծռերի» գործով դատական նիստը:
Հիշեցնենք՝ «Սասնա Ծռեր»-ը 2016 թվականի հուլիսի 17-ին գրավել և երկու շաբաթ շարունակ վերահսկողության տակ էին պահել Ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության գնդի տարածքը: Այդ ընթացքում զոհվել էր երեք ոստիկան: Ոստիկաններ Յուրի Տեփանոսյանի և Արթուր Վանոյանի սպանության համար մեղադրվում է Սմբատ Բարսեղյանը, իսկ Գագիկ Մկրտչյանի սպանության համար՝ Արմեն Բիլյանը:
Թավշյա հեղափոխությունից հետո փոխվեց խմբի անդամների խափանման միջոց կալանավորումը, այժմ կալանքի տակ են միայն ոստիկանների սպանության մեջ մեղադրվող Արմեն Բիլյանն ու Սմբատ Բարսեղյանը։

Сторонники «Сасна Црер» перекрыли автодорогу Ереван-Гюмри
В Ширакской области проходит акция сторонников всеармянской партии «Сасна Црер». Они требуют освободить Смбата Барсегяна и Армена Биляна. Отметим, что Барсегян является жителем общины Аревшат Артикского района.
Протестующие перекрыли автодорогу Ереван-Гюмри.
Отметим, что в данный момент в суде общей юрисдикции Еревана (резиденция административного района Шенгавит) проходит заседание по делу «Сасна Црер».
Напомним, вооруженная группа «Сасна црер» 17 июля 2016 года захватила и в течение двух недель удерживала территорию полка патрульно-постовой службы полиции в Ереване. За это время погибли трое полицейских. Смбат Барсегян обвиняется в убийстве Юрия Тепаносяна и Артура Ванояна, а Армен Билян обвиняется в убийстве Гагика Мкртчяна.