Թրամփը կմասնակցի աբորտների դեմ երթին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Twitter միկրոբոլոգի իր էջում հայտնել է, որ ցանկանում է աջակցել աբորտն արգելելու նպատակով իրականացված երթի մասնակիցներին: Երթը կանցկացվի հունվարի 24-ին՝ Վաշինգտոնում:
Նախագահի մամուլի քարտուղար Սթեֆանի Գրիշեմը Twitter միկրոբոլոգի իր էջում գրել է, որ Թրամփը կլինի ԱՄՆ առաջին նախագահը, ով կմասնակցի այդ միջոցառմանը: Հայտնի է նաև, որ ԱՄՆ փոխնախագահ Մայքլ Փենսն ելույթ է ունեցել «Կյանքի համար երթի» ժամանակ՝ հայտարարելով, որ պետությունը դադարեցնելու է բյուջեից աբորտների ֆինանսավորմանը:
«Մարտ՝ կյանքի համար» երթը միավորում է հղիության արհեստական ընդհատումների հակառակորդներին, ովքեր ներկայացնում են կրոնական և պահպանողական հասարակական կազմակերպություններ: Ակցիան տեղի է ունենում՝ սկսած 1973-ից, երբ ԱՄՆ Գերագույն դատարանն օրինականացրեց աբորտը:

Трамп примет участие в марше против абортов
Президент США Дональд Трамп намерен принять участие в марше против абортов, который пройдет в пятницу, 24 января в Вашингтоне.
Пресс-секретарь американского лидера Стефани Гришэм написала в Twitter, что Трамп станет первым президентом США, который примет участие в этом мероприятии.
"Марш за жизнь" ежегодно собирает противников абортов, принадлежащих к религиозным и консервативным общественным организациям. Акция проходит в день, когда в 1973 году Верховный суд США легализовал аборты в общенациональном масштабе.