#GeneralElectric-ը կմիանա կործանված ինքնաթիռի հետաքննությանը․ #Reuters
Ամերիկյան General Electric Co կորպորացիան կմասնակցի հունվարի 8-ին Թեհրանի մերձակայքում կործանված, «Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ» ընկերությանը պատկանող Boeing 737 ինքնաթիռի հետաքննության աշխատանքներին, հայտնում է Reuters-ը:
«General Electric Co-ն ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունից ստացել է արտոնագիր՝ օգնելու ուկրաինական խոցված ինքնաթիռի հետաքննությանը, որը պատահաբար գնդակոծվել է իրանական ուժերի կողմից»,- նշվում է հայտարարությունում:
General Electric Co-ն ֆրանսիական Safran SA-հետ ֆրանս-ամերիկան CFM ֆիրմայի համասեփականատերերից է: CFM-ը Boeing-737 օդանավերի շարժիչներ է արտադրում:

Крушение самолета МАУ: к расследованию присоединится #GeneralElectric․ #Reuters
Американская корпорация General Electric Co будет участвовать в расследовании катастрофы самолета МАУ, который был сбит ракетой в Иране. Об этом сообщает Reuters в среду, 22 января.
"General Electric Co получила лицензию Министерства финансов США на помощь в расследовании украинского пассажирского самолета, который был случайно сбит иранскими силами, заявил представитель компании GE во вторник", – говорится в сообщении.
Также отмечается, что General Electric в кооперации с французской Safran SA являются совладельцами французско-американской фирмы CFM, которая занимается изготовлением двигателей для самолетов Boeing-737.