«Մի մարդու պես կայնանք վարչապետի կողքը, բայց մեկը լուսամուտը չբացեց». անասնապահներ
«Վե՛րջ տվեք, չե՛ն լինելու էդ սպանդանոցները, չե՛նք ուզում»,- հայտարարեցին Արարատի մարզի Մխչյան համայնքի բնակիչները, ովքեր առավոտից փակել են ճանապարհը:
«Մի մարդու պես կայնանք վարչապետի կողքը՝ ավտոներով, Կամազներով եկանք, բայց ոտով հասանք Հրապարակ, խնդրեցինք՝ թողնի կով պահենք: Ոչ մեկը լուսամուտը չբացեց ասի՝ մեր հարիֆ գյուղացին ա տանջվող»,- դժգոհեց անասնաբույծը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ գյուղացիները փակել են Երևան-Արարատ, Երևան-Արմավիր ճանապարհները՝ դժգոհելով հունվարի 15-ից ուժի մեջ մտած սպանդանոցային մորթի պարտադիր պայմանից:

Кончайте уже с этим, скотобоен не будет: скотоводы Армении вновь проводят акцию протеста
«Кончайте уже с этим, скотобоен не будет, мы не хотим», - заявили жители общины Мхчян Араратской области, которые с утра перекрыли дорогу.
«Мы приехали на машинах, на КАМАЗе, но до площади добрались пешком. Мы попросили позволить нам держать коров. Никто даже окна не открыл, чтобы сказать: «Это наши трудящиеся наивные фермеры»», - выразили недовольство скотоводы.
Ранее мы сообщали, что жители села перекрыли автомагистрали Ереван-Арарат и Ереван-Армавир с требованием отсрочить или отменить нововведение об обязательном забое животных в специализированных скотобойнях.