Աջափնյակի թաղապետին քննադատած ակտիվիստին կանչել են ոստիկանություն
Օրեր առաջ ակտիվիստ Արսեն Նիկողոսյանը ֆեյսբուքյան եթերում քննադատել էր Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավար Գևորգ Բաբայանին՝ ասելով, որ նա իր «չափ ու սահմանն անցել է» քաղաքացիների հետ շփումներում, ապա անդրադարձել թաղապետի նորակառույց առանձնատան թեմային: «Ն. Փաշինյանը տեղյակ չի՞, որ Աջափնյակի թաղապետ Բաբայան Գևորգը 100-150 հազար դոլարանոց տուն է սարքել, բա որ վախտին բալգարկա սարքող էր, էդ ժամանակ խի՞ չէր սարքում էդ տունը»,- նշել էր նա։
Նախօրեին հայտնի դարձավ, որ այդ հայտարարություններից հետո ակտիվիստին հրավիրել են ոստիկանություն. «Փորձեցին ճշտումներ անել Գևորգ Բաբայանի հետ կապված: Մենք արձանագրեցինք փաստեր, որոնք առկա են, և դրանց հիման վրա պետք է որ հետաքննություն կատարվի ոստիկանության կողմից»,- դուրս գալով Մաշտոցի բաժնից՝ ասաց Նիկողոսյանը:
Ի դեպ, հունվարի 14-ի ֆեյսբուքյան լայվից հետո ակտիվիստին հեռացրել էին աշխատանքից. նա աշխատում էր Կոտայքի մարզի ռեստորաններից մեկում:

Раскритиковавшего главу административного района Ачапняка активиста вызвали в полицию
Несколько дней назад активист Арсен Никогосян во время прямого эфира в Facebook раскритиковал главу административного района Ачапняк Геворга Бабаяна, заявив, что он «перешел черту» в общении с гражданами, а затем коснулся недавно построенного дома Бабаяна.
«Знает ли Никол Пашинян о том, что глава административного района Ачапняк Бабаян Геворг построил дом за 100-150 000 долларов? Почему он не построил его, когда чинил болгарки?»,- отметил он.
На днях стало известно, что после этих заявлений активист был вызван в полицию. «Они пытались получить подробности в связи с Геворгом Бабаяном. Мы зафиксировали факты, на основе которых полиция должна провести расследование»,- сказал Никогосян, выходя из Маштоцкого отдела полиции.
Кстати, 14 января после прямого эфира в Facebook активист был уволен с работы. Последний работал в одном из ресторанов Котайкской области.