Ջոնսոնն արգելել է նախարարներին մասնակցել Դավոսի տնտեսական համաշխարհային ֆորումին. Guardian
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը նախարարներին արգելել է մասնակցել Տնտեսական համաշխարհային համաժողովին, որը տեղի կունենա Դավոսում հունվարի 21-24-ը՝ հաշվի առնելով ընտրողների շրջանում կուսակցության դիրքի ամրապնդման ցանկությունը: Այս մասին գրել է ТАСС գործակալությունը՝ հղում անելով The Guardian-ի աղբյուրներին:
Ջոնսոնը նույնպես չի մասնակցի ֆորումին: Պարբերականի աղբյուրների հաղորդմամբ՝ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը ցանկանում է «կենտրոնանալ բրիտանացի ժողովրդի առաջնահերթությունների վրա»: Դավոսի ֆորումը՝ համաշխարհային քաղաքական և գործարար վերնախավի ներկայացուցիչների տարեկան հանդիպումն է, որն անցկացվում է՝ սկսած 1980-ականներից։ Քաղաքական գործիչներից և գործարարներից բացի, քննարկումներին մասնակցում են հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, մշակութային գործիչներ և ԶԼՄ-ների ղեկավարներ:

Guardian: Джонсон запретил британским министрам ехать на экономический форум в Давосе
Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон запретил министрам посещать Всемирный экономический форум (ВЭФ), который пройдет в 2020 году с 21 по 24 января в Давосе, ввиду желания укрепить позиции партии среди избирателей. Об этом во вторник сообщила газета The Guardian со ссылкой на источники.
Давосский форум - ежегодная встреча представителей мировой политической и деловой элиты. С 1980-х годов мероприятие имеет статус одного из главных международных событий года. Помимо политиков и бизнесменов в дискуссиях участвуют представители общественных организаций, научных кругов, деятели культуры и руководители СМИ.