Մանվել Գրիգորյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանում, դատավոր Նարինե Հովակիմյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվել է Մանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու գործով դատական նիստը:
Դատավորը քիչ առաջ, իր որոշմամբ, մերժեց ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխելու պաշտպանների՝ վճռաբեկ բողոքի մասին միջնորդությունը։
Հիշեցնենք՝ Մանվել Գրիգորյանը կալանքի տակ է այս տարվա հունվարից, նա մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, ավելի քան 101 միլիոն դրամի գույք յուրացնելու, ավելի քան 1 միլիարդ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից ավելի քան 1 միլիարդ դրամ վատնելու և շորթմամբ 37 միլիոն դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:

Манвел Григорян останется под арестом
Апелляционный суд Еревана под председательством судьи Нарине Овакимян отклонил ходатайство об освобождении бывшего депутата НС РА, бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна под залог.
Напомним, что Манвел Григорян находится под арестом с января этого года. Он обиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, присвоении имущества на сумму более 101 млн драмов, уклонении от уплаты налогов на сумму более 1 млрд драмов, растрате более 1 млрд драмов из государственных средств и организации хищения имущества на сумму 37 млн драмов путем вымогательства.