Սպիտակ տունը հրաժարվել է մասնակցել իմպիչմենթի ունկնդրումներին
Սպիտակ տունը ծանուցագիր է ուղարկել Ներկայացուցիչների պալատի Դատական գործերով հանձնաժողովին, որ չի մասնակցելու դեկտեմբերի 4-ին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի ունկնդրումներին, հայտնում է Politico-ն:
Նամակում ասվում է, որ անարդար է սպասել ունկնդրումներին, քանի դեռ վկաները նշանակված չեն, և անհայտ է մնում, թե արդյոք իրավաբանական հանձնաժողովը կապահովի նախագահի համար արդար գործընթաց՝ լրացուցիչ ունկնդրումների անցկացման տեսքով։
«Ներկայիս պայմաններում մենք մտադիր չենք մասնակցել չորեքշաբթի կայանալիք ունկնդրումներին»,- ասվում է նամակում:

Белый дом отказался от участия в слушаниях по импичменту
Белый дом направил в комитет палаты представителей по судебным делам уведомление о том, что не примет участие в слушаниях 4 декабря по импичменту президента США Дональда Трампа, сообщает Politico.
В письме говорится о том, что несправедливо ожидать участия в слушаниях, пока не назначены свидетели и остается неясным, обеспечит ли юридический комитет президенту справедливый процесс путем проведения дополнительных слушаний.
"При нынешних условиях мы не намерены участвовать в слушаниях, которые пройдут в среду", –сообщается в письме.