Տարակարծություն չկա. Պուտինը կգա Հայաստան. «Ժողովուրդ»
«Կմասնակցի՞ ի վերջո Պուտինը Երևանում կայանալիք ԵՏՄ Բարձրագույն խորհրդի նիստին, թե՞ ոչ: ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սեգեյ Կոպիրկինը վերջերս «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասել էր. «Մենք ելնում ենք այն կանխավարկածից, որ Հայաստանում տեղի է ունենալու Բարձրագույն խորհրդի նիստ, և ՌԴ ղեկավարը պետք է որ այստեղ լինի»:
Իսկ ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Վարդան Տողանյանն էլ «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասաց. «Այս պահին ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը գագաթաժողովին հրավիրված բարձրաստիճան մասնակիցներից որևէ մեկի չժամանելու մտադրության մասին տեղեկատվություն չի ստացել»:
Այսինքն՝ Պուտինը կգա Հայաստան: Մեր մյուս հարցին, թե ՀՀ-ում համառ լուրեր են շրջանառվում, որ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստան այցելելու նախապայման է առաջարկել՝ այցելելու անազատության մեջ գտնվող ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, որքանո՞վ են իրական այդ տեղեկությունները, դեսպանը պատասխանեց. «Քաղաքականության մեջ ընդունված չէ առաջնորդվել չստուգված տեղեկատվությամբ, բամբասանքներով և ասեկոսեներով: Այժմ մենք գտնվում ենք նախապատրաստական փուլում»»,-գրում է թերթը:

«Жоговурд»։ Разногласий быть не может – Путин приедет в Армению
Газета «Жоговурд» пишет։ «Примет ли все же Путин участие в предстоящем в Ереване саммите Евразийского экономического союза (ЕАЭС)? Чрезвычайный и Полномочный Посол РФ в Армении Сергей Копыркин недавно в беседе с «Жоговурд» сказал: «Мы исходим из того, что в Армении пройдет заседание Высшего евразийского экономического совета, и глава РФ посетит Ереван».
А посол Армении в России Вардан Тоганян в беседе с «Жоговурд» сказал: «На данный момент посольство Армении в России не получало информации о намерении какого-либо высокопоставленного участника, приглашенного на саммит, не приезжать».
То есть Путин приедет в Армению. В ответ на вопрос о том, насколько соответствуют действительности распространяющиеся в Армении слухи о том, что президент России Владимир Путин выдвинул предварительное условие для визита в Армению – посетить находящегося под арестом бывшего президента Армении Роберта Кочаряна, посол ответил: «В политике недопустимо руководствоваться непроверенной информацией, сплетнями и слухами. Сейчас мы находимся на подготовительном этапе»».