Հնդկաստանը պատրաստ է վերացնել Ջամմուի և Քաշմիրի սահմանափակումները
Հնդկաստանի իշխանությունները մտադիր են մի քանի օրվա ընթացքում վերացնել Ջամմուի և Քաշմիր նահանգների համար սահմանված սահմանափակումները: Այս մասին հայտարարել է Հնդկաստանի դատախազ Թուշար Մեհտան:
«Հնդկաստանի կառավարությունը տեղեկացրել է Գերագույն դատարանին՝ այս ամսվա ընթացքում տեղաշարժի, հեռախոսային և ինտերնետային ծառայությունների նկատմամբ սահմանափակումները վերացնելու պատրաստակամության մասին»,-մեջբերում է Reuters գործակալությունը:
«Սահմանափակումները կհեռացվեն մի քանի օրվա ընթացքում»,- ավելացրել է նա:
Ըստ NDTV հեռուստաալիքի, Ջամմուի և Քաշմիր նահանգների ուսումնական հաստատությունները կվերսկսեն իրենց աշխատանքները օգոստոսի 19-ից:

Индия готова снять ограничения в Джамму и Кашмире в ближайшие дни
Власти Индии намерены отменить ограничения в бывшем штате Джамму и Кашмире в течение нескольких дней. Об этом в пятницу заявил государственный прокурор Индии Тушар Мехта.
"Индийское правительство уведомило Верховный суд страны о готовности отменить ограничения на передвижения по региону и на услуги телефонной и интернет связи в этом месяце", - цитирует госпрокурора агентство Reuters. "Ограничения будут сняты в течение нескольких дней", - добавил он.
По данным телеканала NDTV, общеобразовательные учреждения в Джамму и Кашмире возобновят работу с 19 августа.