Փաշինյանը Քոչարյանից 650 հազար դրամ է պահանջում․ դատարանի վճիռը կհրապարակվի հունիսի 24-ին
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանում տեղի ունեցավ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատական նիստը:
Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանն ամբողջությամբ հրաժարվեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ ներկայացված քաղաքացիական հայցից։
Վարչապետի փաստաբան Գևորգ Գյոզալյանը Քոչարյանի ներկայացուցչին ուղղված փոխհատուցման պահանջ ներկայացրեց՝ 650 հազար դրամի չափով։
Քոչարյանի ներկայացուցիչ Հայկ Ալումյանը հայտարարեց, որ գումարի այդ չափը ողջամիտ չէ։
Սակայն, վերջինիս հակադարձելով՝ Գյոզալյանը նշեց, որ իր վստահորդը՝ Նիկոլ Փաշինյանը ծախսեր է արել՝ վճարելով «Գյոզալյան և ընկերներ» փաստաբանական գրասենյակին՝ իրավաբանական բնույթի ծառայություններ ստանալու նպատակով։
Գործը նախագահող դատավոր Լարիսա Սարգսյանը հայտարարեց, որ գործով վճիռը դատարանը կհրապարակի հունիսի 24-ին։

Пашинян требует от Кочаряна компенсации на покрытие судебных расходов в размере 650 тысяч драмов
В Канакерской резиденции суда общей юрисдикции города Ереван завершилось предварительное судебное заседание по делу «Роберт Кочарян против Никола Пашиняна».
Адвокат Роберта Кочаряна Айк Алумян отметил, что иск против премьер-министра Никола Пашиняна будет отозван. В свою очередь, адвокат премьера Геворг Гезалян сообщил, что Никол Пашинян требует от Кочаряна выплаты компенсации на покрытие судебных расходов в размере 650 тысяч драмов. В ответ на это Алумян отметил, что сумма не является разумной. Председательствующий судья Лариса Саркисян заявила, что решение по данному делу будет обнародовано 24 июня.