Ո՞վ է Ուկրաինայի առաջին տիկինը
Ուկրաինական ԶԼՄ-ները տեղեկություններ են հրապարակել նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի տիկնոջ՝ Ելենա Զելենսկայայի մասին: 41-ամյա Ելենան կտրականապես դեմ է եղել ամուսնու՝ քաղաքականություն մուտք գործելուն։ Այս մասին հաղորդում է Gazeta-ն: Իր երկու երեխաների՝ 14-ամյա Ալեքսանդրիայի և 5-ամյա Կիրիլի մորը Զելենսկին իսկական ընկեր է համարում:
Ելենան ու ապագա ամուսինը սովորել են նույն դպրոցի զուգահեռ դասարաններում, բայց նրանց հանդիպումը տեղի է ունեցել դպրոցն ավարտելուց հետո միայն, երբ երկուսն էլ արդեն ուսանող էին ու սովորում էին տարբեր համալսարաններում: 8 տարվա ընկերությունից հետո 2003թ. նրանք ամուսնացել են:
Ելենան գերազանցությամբ ավարտել է Կրիվորժի տեխնիկական համալսարանը, որտեղ ստացել է շինարարի որակավորում: Առաջին տիկինը երբևէ չի աշխատել իր մասնագիտությամբ: Փոխարենը՝ նա «95 Квартала» նախագծի տեքստերի հարցում օգնել է ամուսնուն:

Первая леди Украины: что известно о жене Зеленского
Владимир Зеленский выиграл президентские выборы на Украине. Более 70 процентов украинцев проголосовали за него. В сети сторонники нового президента активно поздравляют друг друга не только с победой, но и с новой первой леди, по достоинству оценивая красоту и обворожительную улыбку Елены.
Елена и Владимир Зеленские вместе учились в школе, в параллельных классах, но встречаться начали уже будучи первокурсниками. Зеленский был студентом Криворожского экономического института, в котором получал юридическое образование, а Елена училась на строительном факультете в Криворожском техническом университете.
До свадьбы пара встречалась 8 лет. Владимир и Елена поженились в 2008 году, и сейчас они вместе воспитывают двоих детей: дочь Александру и сына Кирилла.
Елена так же является соавтором и сценаристом для творческой студии «Квартал-95». Об этом сообщает Рамблер.