Արտակ Զեյնալյանը Նաիրի Հունանյանին խորհուրդ է տվել սպորտով զբաղվել
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանն այսօր հրավիրված ամփոփիչ ասուլիսին հայտնել է, որ այցելել է Նաիրի Հունանյանին և առաձնազրույց ունեցել նրա հետ:
«Ասեմ, որ խորհուրդ եմ տվել ավելի շատ զբաղվել սպորտով, որովհետև դրա անհրաժետությունը կար»,-ասել է նա:
Հարցին, թե հոգեկան ինչպիսի վիճակում է եղել Ն. Հունանյանը, Զեյնալյանը նշել է, որ նրա հետ երկար չի շփվել և այդ պահին ոչ մի կասկածելի բան չի նկատել:
Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատարը նշել է, որ այցելել է նաև Երևան կենտրոն ՔԿՀ: Հարցին՝ հանդիպե՞լ է արդյոք ՀՀ երկորդ նախագահ Քոչարյանի կամ Մանվել Գրիգորյանի հետ, Զեյնալյանը չի պատասխանել՝ հավելելով, որ ձեռնպահ կմնա այցելության վերաբերյալ որևէ փաստ ներկայացնելուց:

Артак Зейналян посоветовал Наири Унаняну заниматься спортом
Исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян сегодня в ходе пресс-конференции, подводя итоги работы структуры за период с мая по ноябрь с.г., сообщил, что посетил содержащегося в УИУ «Ереван-Нубарашен» Наири Унаняна.
«Я ему посоветовал больше заниматься спортом, потому что сейчас в этом есть необходимость», - сказал он.
На вопрос, в каком психическом состоянии находится Унанян, Зейналян отметил, что не долго с ним общался, однако ничего подозрительного в его поведении он не заметил.
И.о. министра юстиции отметил также, что он посетил УИУ «Ереван-Кентрон». На вопрос, встречался ли он со вторым президентом РА Кочаряном или Манвелом Григоряном, Зейналян ответил, что воздержится от представления каких-либо фактов о визите.