Սերժը եկավ, խլացրեց, գնաց
Վերջին օրերին քննարկման լայն թեմա է դարձել Սերժ Սարգսյանի՝ ընտրություններին մասնակցելու հարցը: Հատկանշական է, որ հանրությունը քննարկման թեմա է դարձրել ոչ թե վերջինի՝ ընտրություններին մասնակցելու փաստը, այլ պրոցեսը: Քաղաքացիներին հատկապես անհասկանալի է այն հանգամանքը, որ Սերժ Սարգսյանն ընտրություններին մասնակցելու ներկայացավ՝ ռադիոխլացուցիչներով կահավորված ուղեկցող մեքենայով (ինչպես նախկինում), որի հետևանքով խաթարվեց լրագրողների աշխատանքը և ինտերնետային կապը: Բացի այդ, վերջինին ուղեկցող անձանցից մեկն անընդհատ փակում էր լրագրողների ճանապարհը՝ թույլ չտալով մոտենալ և հարցեր ուղղել:
Ասում են, որ այս հանգամանքն անընկալելի է դարձել մեծ թվով քաղաքացիների համար, ովքեր չեն կարողանում հասկանալ, թե ինչպե՞ս կարող է վերջինը շարունակել օգտվել նման արտոնություններից:
Համաձայն շրջանառվող լուրերի, քաղաքացիները հարցեր են հնչեցնում, թե արդյո՞ք Սերժ Սարգսյանն իրավունք ունի խլացուցիչներով կահավորված ուղեկցող ավտոմեքենայով տեղաշարժվել և արդյո՞ք պատասխանատվության չի ենթարկվելու վերջինին ուղեկցող և լրագրողների աշխատանքը խոչընդոտող անձը:
Ասում են նաև, որ հանրությանը զարմանք է հարուցել այն հանգամանքը, որ ոստիկանությունը, կառավարությունը որևէ կերպ չեն արձանագրել տվյալ փաստերը և պարզաբանում չեն ներկայացրել:

Серж приехал, «заглушил», уехал…
В последние дни поводом широкого обсуждения стало участие Сержа Саргсяна в парламентских выборах. Примечательно, что обсуждался не сам факт участия, а процесс. В частности, жители недоумевают, почему Серж Саргсян приехал на выборы в сопровождении автомобиля, оснащенного радиоглушителями, в результате чего была нарушена работа журналистов и подключение к интернету. Кроме этого, один из телохранителей Саргсяна постоянно прегдраждал дорогу журналистам, не позволяя им подойти и задать вопросы.
Ходят слухи, что это обстоятельство стало немыслимым для большого числа граждан, которые не могут понять, каким образом Саргсян продолжает пользоваться такими привилегиями.
Согласно циркулирующим слухам, жители задаются вопросами - имеет ли Серж Саргсян право передвигаться в сопровеждении автомобиля, оснащенного радиоглушителями и будет ли привлечено к ответственности лицо, препатятвующее работе журналистов?
Говорят также, что общественность удивлена ​​тем, что ни полиция, нии правительство никоим образом не отреагировали и не представили разъяснений.