Վրաստանի ԿԸՀ-ն նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի ընթացքում արդեն 10 բողոք է ստացել
Վրաստանում մեկնարկած նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի ընթացքում երկրի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մի քանի ժամվա ընթացքում 10 բողոք է ստացվել:
«Այս պահի դրությամբ շրջանային հանձնաժողովներ 10 բողոք է ստացվել, որոնք օրենքով նախատեսված ժամկետում կուսումնասիրեն համապատասխան հանձնաժողովները»,- РИА Новости-ի փոխանցմամբ, ասել է ԿԸՀ խոսնակ Աննա Միքելաձեն:
Նրա խոսքով՝ դեպքեր են արձանագրվել, երբ ընտրատեղամասերի աշխատակիցներն ընտրողներից անձնական տվյալներ են հարցրել, ինչը խախտում է: Միքելաձեն կոչ է արել բոլորին հետևել ընտրական կանոններին և ապահովել խաղաղ մթնոլորտում ընտրական գործընթացի անցկացումը:

ЦИК Грузии получил десять жалоб в ходе второго тура выборов президента
Десять жалоб поступили в окружные комиссии за пару часов голосования во втором туре президентских выборов, заявила пресс-спикер Центризбиркома Анна Микеладзе.
"К этому моменту в окружные комиссии поступили десять жалоб, которые соответствующие комиссии рассмотрят в установленные законом сроки", — заявила Микеладзе на брифинге.
По ее словам, были зафиксированы случаи, когда работники на избирательном участке спрашивали у избирателей их данные, что является нарушением. Микеладзе призвала всех соблюдать правила и обеспечить проведение процесса выборов в спокойной среде.