Ի՞նչ փուլում է Սաշիկ Սարգսյանի 30 միլիոն դոլարի վրա դրված կալանքի գործը
«Ես պահանջում եմ, որ Սաշիկ Սարգսյանն այդ 30 մլն դոլարը կամավոր վերադարձնի բյուջե և մնացածը նույնպես»,- սեպտեմբերի 11-ի հանրահավաքում հայտարարել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ Սաշիկ Սարգսյանի 30 միլիոն դոլարի վրա կալանք է դրված:
Այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին, լրագրողները վարչապետի պաշտոնակատարից հետաքրքրվեցին՝ ի՞նչ փուլում է գտնվում այդ գումարի վերադարձը բյուջե: «Նախաքննությունը շարունակվում է, բայց ես համոզված եմ, որ էդպիսի բազմաթիվ գումարներ կվերադարձվեն բյուջե: Ես հասկանում եմ, որ ուզում ենք բոլոր քրեական գործերն արագ ավարտվեն ու գնան դատական քննության, բայց քաղաքական, միջազգային վիճակն ազդում ա գործի քննության վրա»,- ասաց Ն. Փաշինյանը:

На какой стадии находится дело об аресте, основанное на 30 млн долларов Сашика Саркисяна?
Я требую, чтобы Сашик Саркисян добровольно возвратил эти 30 миллионов долларов в государственный бюджет, сказал премьер-министр Никол Пашинян в ходе избирательной кампании блока «Мой шаг» 11 сентября, добавив, что на 30 млн долларов Сашика Саргсяна наложен арест.
Сегодня, 20 ноября, журналисты поинтересовались у и.о. премьер-министра на какой стадии находится возвращение этой суммы в бюджет. «Предварительное следствие продолжается, но я уверен, что множество таких сумм будет возвращено в бюджет. Я понимаю, что мы хотим, чтобы все уголовные дела были как можно быстрее завершены и отправлены в суд, но политическая и международная ситуация влияют на следствие этого дела», - сказал Пашинян.