Բողոքի խաղաղ ակցիա՝ «Եհովայի վկաների» դեմ
Այսօր մի խումբ քաղաքացիներ խաղաղ ակցիա են անցկացրել՝ ուղղված «Եհովայի վկաներ» կազմակերպության գործողությունների դեմ: Ակցիայի մասնակիցներն այդ մասին հաղորդագրություն են ուղարկել MAMUL.am-ի խմբագրություն.
«Երևանում, մասնավորապես Նոր Նորք վարչական շրջանում, տարբեր մարդաշատ և նույնիսկ ոչ մարդաշատ վայրերում, «Եհովայի վկաներն» իրենց ցուցանակներով փորձել են քարոզ իրականացնել: Այսօրվա ընթացքում մենք 2 հատվածում նկատել ենք նրանց: Չենք հնչեցրել հայհոյանք, վիրավորանք, չենք սադրել և բռնի գործողություններ վերջինների նկատմամբ չենք կատարել: Պարզապես Հայաստանի Հանրապետության պետական դրոշով ծածկել ենք այդ ցուցանակները, որի վրա տեղադրված են եղել նրանց քարոզչության նյութերը՝ գրքերը, բուկլետները...
Հավելենք, որ ակցիան կրելու է շարունակական բնույթ՝ նրանց գործունեությունը սահմանափակելու նպատակով»,- նշված է տեքստում:

В Ереване прошла акция протеста против «Свидетелей Иеговы»
Сегодня в Ереване прошла мирная акция протеста, направленная против действий организации «Свидетели Иеговы». Об этом MAMUL.am сообщили участники акции.
«В Ереване, в частности, в административном округе Нор Норк, в различных оживленных и не многолюдных местах «Свидетели Иеговы» пытались своими плакатами осуществить пропаганду. Сегодня мы заметили их в двух частях города. Мы их не оскорбляли, не провоцировали и не совершали насильственных действий в отношении них. Всего лишь накрыли государственным флагом Республики Армения стенды, на которых были размещены их рекламные материалы - книги, буклеты...
Добавим, что акция будет носить продолжительный характер с целью ограничения деятельности этой организации», - говорится в тексте сообщения.