Կանադայում առաջին տուգանքն են սահմանել՝ մարիխուանայի սխալ օգտագործման համար
Կանադայի ոստիկանությունը Twitter-ի իր էջում հայտնել է մարիխուանայի օգտագործման կանոնների խախտման համար տուգանքի մասին: Կանադան օրինականացրել էր մարիխուանայի օգտագործումը հոկտեմբերի 17-ին:
Ոստիկանության տվյալների համաձայն՝ մարիխուանայի օգտագործման կանոնները խախտել է Վինիպեգ քաղաքի բնակիչը: Նշվում է, որ նա ստիպված է պետությանը 672 կանադական դոլար (517 ամերիկյան դոլար) վճարել՝ մեքենայում մարիխունայի օգտագործման համար:
Իրավապահները նշել են, որ մարիխուանայի, ինչպես և ալկոհոլի օգտագործումն օրինական է, սակայն արգելված՝ տրանսպորտային միջոցում:

В Канаде выписали первый штраф за неправильное употребление марихуаны
Канадская полиция сообщила о первом выписанном штрафе за нарушение правил употребления марихуаны, которая была легализована в стране 17 октября. Об этом сообщается в твиттереместной полиции.
По данным полиции, правила употребления марихуаны нарушил житель Виннипега (провинция Манитоба). Отмечается, что ему придется заплатить государству 672 канадских доллара ($517) за употребление конопли в неположенном месте.
«Итак... это случилось рано утром: штраф был выписан за употребление каннабиса в транспортном средстве», — говорится в твиттере полиции.
Правоохранители подчеркнули, что употребление марихуаны, как и алкоголя, законно, однако это запрещено делать в автомобиле.