Բրիտանական խորհրդարանը ռեստորանի կվերածվի
Բրիտանական խորհրդարանի համայնքների պալատի ճաշասրահներում հյուրեր կընդունեն և ճաշկերույթներ կկազմակերպեն, գրում է Daily Mail-ը:
Նման որոշում է կայացրել երկրի խորհրդարանը՝ պետական բյուջեի տնտեսման նպատակով:
Պլանավորվում է ճաշարաններին և ճաշկերույթի սրահներին միշլենյան աստղեր շնորհել: Դրանք վարձակալության կտրվեն նիստերից ազատ օրերին: Հյուրերին «էքսկլյուզիվ մթնոլորտ, բարձրակարգ սպասարկում և Թեմզա գետին նայող տեսարան» կառաջարկվի:
Նշվում է, որ արդեն 2018թ. հունվարին բոլոր ցանկացողները կկարողանան ընթրել բրիտանական խորհրդարանի ռեստորանում, որը ձևավորված կլինի չերչիլյան ոճով: Ենթադրաբար մեկ մարդու համար միջին արժեքը կկազմի 80 ֆունտ սթեռլինգ:

Британский парламент превратят в ресторан
В обеденных залах палаты общин британского парламента будут принимать гостей и обслуживать банкеты. Такое решение было принято парламентом в целях экономии государственного бюджета, сообщает Daily Mail.
В перспективе столовым и банкетным залам планируется присвоить мишленовские звезды. Их будут сдавать в аренду для проведения торжеств и свадебных церемоний в моменты, свободные от заседаний. Гостям предложат «эксклюзивную атмосферу, обслуживание высочайшего уровня и вид на реку Темзу».
Отмечается, что уже в январе 2018-го все желающие смогут поужинать в британском парламенте в ресторане, оформленном в черчиллевском стиле. Средний чек предположительно составит 80 фунтов стерлингов с человека.