Մակրոնի կինը կբողոքարկի իրեն տղամարդ անվանած կանանց արդարացնելու դատավճիռը
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիջիտ Մակրոնը, կբողոքարկի երկու կանանց արդարացնելու դատավճիռը, ովքեր նախկինում պնդում էին, որ առաջին տիկինը ծնվել է որպես տղամարդ, հաղորդում է Franceinfo ռադիոն՝ հղում անելով նրա փաստաբանին։
«Բրիջիտ Մակրոնը վճռաբեկ դատարանում կբողոքարկի երկու կանանց արդարացնելու դատավճիռը, ովքեր համացանցում լուրեր էին տարածել, որ առաջին տիկինը տրանսգենդեր է», - ասել է նրա փաստաբան Ժան Էննոշին։
Հինգշաբթի Փարիզի վերաքննիչ դատարանն արդարացրել էր անկախ լրագրող Նատաշա Ռեյին, ինչպես նաև երկրորդ կնոջը՝ Ամանդին Ռուային, որի YouTube ալիքում հանդես էր գալիս Ռեյը։

Жена Макрона подаст апелляцию на оправдательный приговор женщинам, назвавшим его мужчиной
Супруга президента Франции Эммануэля Макрона Брижит Макрон обжалует в суде оправдательный приговор двум женщинам, ранее заявившим, что первая леди родилась мужчиной, сообщила радиостанция Franceinfo со ссылкой на её адвоката.
"Брижит Макрон обжалует в Кассационном суде оправдательный приговор двум женщинам, которые распространили в интернете слух о том, что первая леди – трансгендер", - сообщил ее адвокат Жан Энноши.
В четверг Апелляционный суд Парижа оправдал называющую себя независимой журналисткой Наташу Рей, а также вторую женщину, Амандин Руа (настоящее имя Дельфин Жегусс), на чьем канале в YouTube выступила Рей.