«Չեմ ուզենա, որ Գյումրիում Վանաձորի նախադեպը կրկնվի»․ Մամիկոն Ասլանյան
![]() «Զգայուն ու ցավալի փորձ ունեմ ընտրություններում հաղթելու ու հաղթանակից հետո ճաղերի հետևում հայտնվելու»,- լրագրողների հեը զրույցում ասաց Վանաձարի նախկին քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը, ով եկել էր դատարանի բակ՝ աջակցելու Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանին։ Հիշեցնենք՝ Գրիգորյանի հայրը, որդին և «Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու երկու թեկնածուներ երեկ ձերբակալվել են, այսօր դատարանում քննվում է նրանց խափանման միջոցի հարցը։ Մամիկոն Ասլանյանի կանխատեսմամբ՝ Գյումրիում ընդդիմությունը հավաքական առումով կհաղթի. «Թե դա ինչքանով կնյութականանա քաղաքի կառավարման մեջ՝ այս պահին չեմ կարող ասել։ Իշխանությունների մոտ նկատում եմ մոլուցք ամեն գնով կառավարման ղեկը խլելու՝ շատ բիրտ, ապօրինի մեթոդներով։ Չեմ ուզենա Վանաձորի նախադեպը կրկնվի։ Գյումրին ինձ համար հարազատ քաղաք է, չեմ ուզենա, որ ժողովրդի մեջքն ու կամքը կոտրելու երևույթը լինի նաև Գյումրիում»,- ասաց Ասլանյանը։ |