«Գյումրիում կիրառվող անդուր միջոցները հակառակ էֆեկտ են տալու»․ Հովհաննես Խուդոյան
Հինգշաբթի, 27 մարտի, 2025 թ., 19:00
««Մայր Հայաստանի» հետ առնչություն ունեցող ընտանիք էր հրավիրվել Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ վկայի կարգավիճակով, պարզեցինք՝ մի քանիսին բաց են թողել, մեկն ունի մեղադրյալի կարգավիճակ, հանրային պաշտպան է հրավիրվելու»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը։
Անդրադառնալով Գյումրիում տեղի ունեցած խուզարկություններին ու ձերբակալություններին՝ Բաբայանը նշեց․ «Ընդդիմադիր առնվազն 4 ուժերի հաջող քարոզարշավը նյարդայնացրել է, և «անհրաժեշտություն» է առաջացել նրանց քարոզչությունը խոչընդոտելու, աջակիցներին վախեցնելու, որպեսզի այդ ուժերն ավելի նվազ ձայներ հավաքեն, քան ՔՊ-ի թեկնածուն։ Համոզմունք ունեմ, որ դա արդյունք չի տա, որովհետև բանը բանից անցել է, հակառակ էֆեկտ է տալու, բոլորն էլ տեսնում են, որ այն կարգի անհուսալի է դարձել նորմալ, արժանապատիվ մրակցությունով ընտրության մասնացելը, որ անցել են նման անդուր միջոցների»,- ասաց փաստաբանը։