Եմենի ԶՈՒ-ն հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի հարձակումներն անպատասխան չեն մնա
Եմենի զինված ուժերի ներկայացուցիչ Յահյա Սարիան, ի պատասխան այս երկրի տարածքներին ԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի օդային հարվածների, ասել է, որ ագրեսորների հարձակումներն անպատասխան չեն մնա։
«Ամերիկացի և բրիտանացի ագրեսորները 48 հարված են հասցրել Սանա քաղաքի և Սանայի, Հոդեյդա, Սաադա, Ալ-Բայդա, Թաիզ և Լահջ նահանգներին»,- նշել է Սարիան։
Նրա խոսքով, նման հարձակումները չեն ստիպի Եմենի ուժերին և ժողովրդին՝ «հրաժարվել օկուպացիայի և սիոնիստների հանցագործությունների դեմ պայքարող պաղեստինցիներին աջակցելուց, իսկ ագրեսորների հարձակումներն անպատասխան չեն մնա»։
Միացյալ Նահանգները և Մեծ Բրիտանիան շաբաթ օրը՝ փետրվարի 3-ին, հարձակվել են Եմենում հութիների առնվազն 36 օբյեկտների վրա։
Եմենի զինվորականները պնդում են, որ կշարունակեն արգելափակել իսրայելական նավերի, ինչպես նաև այն նավերի տեղաշարժը, որոնք շարժվում են դեպի օկուպացված պաղեստինյան նավահանգիստներ, քանի դեռ չի ավարտվել պատերազմը Գազայի հատվածում և չի չեղարկվել շրջափակումը։

ВС Йемена: атаки США и Великобритании не останутся без ответа
Представитель Вооруженных сил Йемена Яхья Сариа в ответ на авиаудары США и Великобритании по территориям этой страны заявил, что атаки агрессоров не останутся без ответа.
«Американские и британские агрессоры 48 раз нанесли удары по районам города Сана и провинциям Сана, Ходейда, Саада, Эль-Байда, Таиз и Лахдж», отметил Сариа.
По его словам, такие нападения не помешают силам и народу Йемена отказаться от поддержки палестинцев в борьбе с оккупацией и преступлениями сионистов, и нападения агрессоров не останутся без ответа.
США и Великобритания в субботу, 3 февраля, нанесли удары минимум по 36 объектам хуситов в Йемене.
Йеменские вооруженные силы настаивают на продолжении блокирования движения израильских кораблей или кораблей, направляющихся в оккупированные палестинские порты, до тех пор, пока война в секторе Газа не прекратится и блокада не будет снята.