ԱՄՆ-ը կարող է հզոր արձագանք տալ Հորդանանում իր ռազմաբազայի վրա հարձակմանը. #CNN
ԱՄՆ-ն կարող է ավելի հզոր արձագանք տալ Հորդանանում ԱՄՆ-ի ռազմաբազայի վրա հարձակմանը, քան Իրաքում և Սիրիայում նախորդ պատասխան հարձակումները, գրում է CNN-ը՝ վկայակոչելով սեփական աղբյուրները:
Աղբյուրների տվյալներով՝ Փենթագոնն ու Սպիտակ տունը փորձում են գաղտնի պահել իրենց ծրագրերը:
Հեռուստաալիքը նշում է, որ նախագահ Ջո Բայդենի վրա ճնշումն աճում է՝ Հորդանանի ռազմակայանի վրա հարձակումներից հետո:
Որոշ հանրապետականներ կոչ են արել ԱՄՆ-ին ուղիղ պատասխան հարված հասցնել Իրանին։ Նշվում է, որ Սպիտակ տունը դիտարկում է Սիրիայում և Իրաքում իրանամետ խմբավորումներին հարվածներ հասցնելու հարցը: Որպես ևս մեկ տարբերակ դիտարկվում է «կիբեռհարձակումը», եզրափակում է հեռուստաալիքը:

#CNN: Реакция США на атаку беспилотников по американской военной базе в Иордании может быть мощнее
Реакция Соединённых Штатов на атаку беспилотников по американской военной базе в Иордании может быть мощнее, чем предыдущие ответные атаки в Ираке и Сирии. Об этом передаёт телеканал CNN со ссылкой на собственные источники.
По данным источника, Пентагон и Белый дом пытаются сохранить свои планы в тайне. Телеканал уточняет, что на президента США Джо Байдена оказывается «возрастающее давление» после атак на базу в Иордании.
Так, некоторые республиканцы призвали к прямому ответному удару США в сторону Ирана. Отмечается, что Белый дом рассматривает нанесение ударов по иранским группировкам в Сирии и Ираке. В качестве ещё одного варианта нанести удар рассматривается «наступательная кибератака», заключил телеканал.