#Vivaro-ն՝ ցուցարարների հավաքագրման կենտրոն և ֆեյքաբուծարան
Վերջին օրերին համացանցում ակտիվորեն շրջանառվում է Vivaro ընկերության անունը։ Ասում են Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մարտի 1-ի հանրահավաքի կոչից հետո, պետական ապարատից բացի, համատարած մարդահավաք են իրականացնում նաև իշխանություններին մոտ կանգնած մասնավոր մի շարք ընկերություններ, որոնցից ամենաակտիվներից մեկը Vivaro-ն է, որով վերջինի սեփականատերը ցանկանում է ցույց տալ իր հավատարմությունը իշխանություններին։ Ըստ լուրերի, վերջինը պարտավորվել է Մարտի 1-ի հանրահավաք-երթին ուղարկել 800 մասնակից։
Համաձայն շրջանառվող տեղեկությունների, Vivaro-ի տնօրեն Վիգեն Բադալյանը Ալեն Սիմոնյանի ընկերն է և հայտնի է վերջինին գերթանկարժեք նվերների մատակարարմամբ։ Ըստ լուրերի, Vivaro ընկերությունը կազմակերպում և ֆինանսավորում է նաև իշխանություններին աջակցող ֆեյքերի, որի մասին բազմիցս խոսել են ընդդիմադիր գործիչները։
Ասում են նաև, որ Հրանտ Բագրատյանը բազմիցս պնդել է, որ իշխանության աջակից ֆեյքային բանակները տեղակայված են հենց Vivaro ընկերության շենքում։

# Vivarobet – место сбора демонстрантов и контора для армии фейков
В последние дни в Сети название активно муссируется имя букмекерской конторы Vivarobet. По слухам, после призыва Никола Пашиняна к проведению митинга 1 марта, помимо государственного аппарата, ряд частных компаний, близких к правительству, проводят массовый сбор людей. Среди них самой активной является компания Vivarobet, владелец которой хочет показать свою преданность властям. Говорят, что последний обязался отправить на митинг-шествие 800 человек.
Согласно циркулируемой информации, директор Vivarobet Виген Бадалян является другом Алена Симоняна, которому предподносит сверхдорогие подарки. По слухам, компания Vivarobet занимается организацией и финансированием поддерживающих властей фейков, о чем неоднократно заявляли оппозиционные деятели.
Также, по слухам, бывший премьер-министр Армении Грант Багратян неоднократно утверждал, что поддерживающие власти армии фейков действуют в здании компании Vivaro bet.