Ալիևը չի բացառել Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի կնքումը
Բաքուն պատրաստ է կարգավորել հարաբերությունները Երևանի հետ և չի բացառում խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը, այսօրվա ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Նրա խոսքով, եթե Երևանը «չխաբի և խորամանկություն չանի», ապա Բաքուն «պատրաստ է ամրապնդել կապը» Հայաստանի հետ:
«Ի վերջո, եթե ամեն ինչ ընթանա հենց այնպես, ինչպես մենք ենք մտածում, չենք բացառում խաղաղության պայմանագրի կնքումը, քանի որ նոյեմբերի 10-ի դե ֆակտո հայտարարությունը, ըստ էության, խաղաղության պայմանագիր է»,- հայտարարել է Ալիևը։

Алиев не исключил подписания мирного договора с Арменией
Баку готов к нормализации отношении с Ереваном, не исключает подписания мирного договора, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев, передает РИА Новости․
По его словам, если Ереван не будет "хитрить и обманывать", то Баку "готов к укреплению контактов" с Арменией.
"Конечно же, если все пойдет именно так, как мы думаем, мы не исключаем на каком-то этапе и подписания мирного договора, потому что де-факто заявление от 10 ноября (прошлого года - Прим. ред.) - это по существу и есть мирный договор",- заявил Алиев.