Կրեմլում մեկնաբանել են Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը
Տագնապով հետևում ենք Հայաստանում տիրող իրավիճակին, սակայն տեղի ունեցածը համարում ենք երկրի ներքին գործը: Այդ մասին լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մենք տագնապով ենք հետևում Հայաստանում իրավիճակի զարգացմանը։ Մենք դա բացառապես Հայաստանի ներքին գործն ենք համարում։ Հայաստանը Կովկասում մեր շատ կարևոր և մերձավոր դաշնակիցն է»,- հայտարարել Է Պեսկովը՝ մեկնաբանելով ՀՀ-ում տեղի ունեցող իրադարձությունները:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հինգշաբթի օրը պահանջել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը: Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ զինված ուժերի կողմից՝ իր հրաժարականի պահանջից հետո պաշտոնից ազատել է գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին:

В Кремле прокомментировали ситуацию в Армении
В Кремле с тревогой наблюдают за ситуацией в Армении, но считают происходящее внутренним делом страны, которая является важным и близким союзником РФ на Кавказе, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Генштаб вооруженных сил Армении в четверг потребовал отставки премьер-министра Никола Пашиняна и предостерег его от применения силы против своего народа. Пашинян сообщил, что после требований вооруженных сил о его отставке освободил от должности главу генштаба Оника Гаспаряна.
"Мы с тревогой наблюдаем за развитием ситуации в Армении. Мы считаем это исключительно внутренним делом Армении - нашего очень важного и близкого союзника на Кавказе",- заявил Песков в четверг, комментируя происходящее в этой стране.