«Դիմել եմ նախագահին, որ միջազգային դատական հոգեբույժի հանձնաժողով կազմեն, Փաշինյանին փորձաքննության ենթարկեն». Կիմ Բալայան
1505
Շաբաթ, 28 նոյեմբերի, 2020 թ., 14:20
«Իրավապահ մարմինները պարտավոր էին քրեական գործ հարուցել Նիկոլ Փաշինյանի դեմ սահմանադրական կարգը տապալելու համար: Պաշտոնական որևէ արձագանք չկա, գոնե ասեին, որ նյութեր են նախապատրաստում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց հացադուլ հայտարարած ՍԴ նախկին անդամ Կիմ Բալայանը:
Նրա խոսքով՝ ինքը դիմել է նաև ՀՀ նախագահին. «Թող միջազգային դատական հոգեբույժի հանձնաժողով կազմեն և այս մարդուն փորձաքննության ենթարկեն, ես կասկած չունեմ, որ ինքը առնվազն շիզոֆրենիայի երկու տեսակով տառապում է. մեկը մեծամոլական զառանցանքներն է, մեկը՝ հետապնդման մանյակ է»,-ասաց նա:

Ким Балаян: Я обратился к президенту с просьбой создать международную судебно-психиатрическую комиссию, которая обследует Пашиняна
Суббота, 28 Ноября, 2020 года, 14:20
«Правоохранительные органы были обязаны возбудить уголовное дело против Никола Пашиняна за свержение конституционного строя. Никакого официального ответа нет. Они хотя бы могли сказать, что готовят материалы», - сказал бывший член Конституционного суда Ким Балаян, который объявил голодовку.
«Пусть создадут международную судебно-психиатрическую экспертную комиссию, которая обследует этого человека. Я не сомневаюсь, что он страдает как минимум двумя типами шизофрении. Один – бред величия, другой – маньяк преследований», - сказал он.