«Բայդենը 3,5 մլն դոլար է ստացել Ռուսաստանից». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Նեշվիլում (Թենեսի) հեռուստաբանավեճի ժամանակ հայտարարել է, որ Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ջո Բայդենը գումար է ստացել Ռուսաստանից։
Թրամփն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը, ինչպես նաև Չինաստանը և Ուկրաինան իրեն երբեք չեն վճարել։ Բայդենն էլ՝ ամերիկացի առաջնորդի խոսքով, գումար է ստացել բոլոր երեք երկրներից։
«Ջոն ստացել է 3,5 մլն դոլար Ռուսաստանից՝ Վլադիմիր Պուտինի միջոցով, քանի որ նա շատ լավ հարաբերություններ է ունեցել Մոսկվայի նախկին քաղաքապետի հետ։ Դու ստացել ես 3,5 միլիոն դոլար, քո ընտանիքը ստացել է 3,5 միլիոն դոլար։ Մի օր դու պետք է բացատրես դա։ Դու պետք է արդարանաս ամերիկացիների առաջ։ Միգուցե դու կարող ես դա անել հենց հիմա»,-Թրամփի խոսքը մեջբերել է РИА «Новости»-ն։

Трамп обвинил Байдена в получении денег от России
Глава американской администрации Дональд Трамп в ходе заключительного раунда теледебатов в Нэшвилле (штат Теннесси) выступил с утверждением, что кандидат в президенты США от Демократической партии Джо Байден якобы получал деньги от России.
Трамп подчеркнул, что Россия, а также Китай и Украина никогда ему не платили. Байден же, по словам американского лидера, получал деньги от всех трех стран.
«Джо получил 3,5 миллиона долларов от России, они пришли через [президента России Владимира] Путина, потому что он был в очень хороших отношениях с бывшим мэром Москвы. Ты получил 3,5 миллиона долларов, твоя семья получила 3,5 миллиона долларов. Когда-нибудь тебе придется объяснить это. Ты должен объясниться перед американцами. Может быть, ты можешь сделать это прямо сейчас», – приводит слова Трампа РИА «Новости».