14 երկաթյա կանոն, որ պարտադիր է Քարդաշյան-Ջեններ ընտանիքի անդամների համար
Առաջին անգամ Քարդաշյան ազգանունը հայտնի է դարձել 2006թ․-ին, երբ համացանցում հայտնվել է Քիմի ինտիմ տեսանյութը։ Արդեն մեկ տարի անց, օգտվելով դստեր սկանդալային հանրաճանաչությունից, ընտանիքի մայրը՝ Քրիսը, կազմակերպել է իրապատում-շոու։ 14 տարի է անցել և ծրագիրը մինչ օրս շարունակվում է, իսկ Քարդաշյան-Ջեներ ընտանիքը դարձել է աշխարհում ամենաազդեցիկներից մեկը։ Սակայն փառքը նրանց այնքան հեշտությամբ չի տրվում, ինչպես թվում է․ ընտանիքից յուրաքանչյուրը պարտավոր է պահպանել խիստ կանոններ։
Ահա 14 կանոն որոնց հետևում են այս հայտնիները․
Շոուի բոլոր մասնակիցները պետք է նկարահանվեն օրական 10-12 ժամ, ինչը կարող է շատ հոգնեցուցիչ լինել։ Տեսախցիկներ տեղադրված են նույնիսկ Քրիսի տան առաստաղին, և ցանկացած պահի Քարդաշյան-Ջեններ ընտանիքի անդամներից գոնե մեկը կադրում է:
Յուրաքանչյուն, ով մտնում է տուն, ստորագրում է չբացահայտման համաձայնագիր: Իսկ Քրիս Ջենների առանձնատան մուտքի մոտ չլրացված փաստաթղթերի բուրգ է դրված։
64-ամյա Քրիսին չի կարելի տատիկ ասել։ Նա պատմել է, որ առաջին թոռնիկի ծնվելուց հետո նրան այդ բառը չի անհանգստացրել։ Սակայն ավելի ուշ մտափոխվել է և իր 10 թոռներին արգելել իրեն այդպես դիմել։
Քրիսն ստանում իր դուստրերի բոլոր գործարքների 10%-ը։ Միայն 2018թ․-ին Քրիսը, լինելով Քայլիի մենեջերն, ստացել է 17 մլն դոլար։
Քրիսի մեկ այլ երկաթե կանոններից է՝ լուսանկարչական և վիդեո նկարահանումներին մասնակցելը միայն վառ լույսի ներքո: Նա հետևում է, որ լինի այնպիսի լուսավորություն, որն առավել հարմար կլինի իր արտաքինի համար։
Մնացած բոլոր անդամներն էլ պետք է կատարյալ տեսք ունենան։ Շոուի մասնակիցների մոտ ամեն օր գալիս են ոճաբաններ, որոնք նրանց դիմահարդարում և սանրվածքներ են անում: Քրիսն ընդամենը մեկ ժամ է ծախսում, Քիմը՝ երկու։ Ընտանիքի մյուս անդամները նույնպես միշտ պետք է պատրաստված լինեն։ Ռոբ Քարդաշյանը պատմել է, որ Քլոեն նույնիսկ ստիպված է եղել մոր պարտադրանքով նիհարեցնող հաբեր ընդունել։
Պապարացիները ընկերներ չեն. նման սկզբունքին հավատարիմ են Քարդաշյան-Ջեններները։ Նրանք հատուկ կեցվածք չեն ընդունում, չեն ժպտում և չեն խոսում լուսանկարիչների հետ:
Մատնահարդարումն արտաքին տեսքի կարևոր մասն է։ Քրիսը դուստրերին ստիպել է ամեն շաբաթ այն թարմացնել։ 2017-ին Քենդալը խոստովանել է, որ մատնահարդարում անում է միայն միջոցառումներից և նկարահանումներից առաջ, իսկ Քայլին լսել է մոր խորհուրդները և եղունգները խնամում է 7 օրը մեկ:
Անվտանգությունն առաջին տեղում է: Ընտանիքի անդամներն օգտագործում են գաջեթների վրա ինքնության լրացուցիչ նույնականացում, այդ թվում՝ աչքի ցանցաթաղանթի սկանավորում։
Պետք է թաքցնել բնակության վայրը։ Նկարահանումները տեղի են ունենում ընտանիքի անդամների տներում, բայց նրանք երբեք ցույց չեն տալիս իրենց բնակարանները դրսից՝ ոչ շոուի ժամանակ, ոչ էլ ինստագրամում։ Քիմը հաստատել է, որ ընտանիքը երբեք ցույց չի տալիս իրական տները՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով։
• Ինստագրամի գրառումների համար հրապարակումների պաշտոնական համապատասխանությունը պարտադիր է: Այսպիսով, քույրերի բոլոր առևտրային լուսանկարները նշվում են, որպեսզի բաժանորդները հաստատ իմամնան, որ դա գովազդ է: Հակառակ դեպքում, երկրպագուները կարող են սխալ կարծիք ունենալ, որ աստղերը պարզապես նախընտրում են այդ ապրանքը, իսկ իրականում հրապարակման համար նրանք ստացել են մեծ գումար:
Չի կարելի արևայրուք ընդունել, երբ արևը պայծառ շողում է։ Քիմը անկեղծացել է և խոստովանել, որ վառ լույսը կընդգծի մաշկի բոլոր թերություններն ու ցելյուլիտը, և դա անպայման կնկարահանեն պապարացիները։ Այնպես որ, լողափ նա գնում է երեկոյան կամ ամպամած եղանակին։
• Ամենահայտնի Քարդաշյանի՝ Քիմի կյանքը նույնպես լի է կանոններով ու արգելքներով, բայց արդեն՝ ամուսնու կողմից։ Այսպես, Քանյեն հետևում է կնոջ զգեստապահարանին և նրա հանդերձանքների վերաբերյալ վերջին խոսքը իրենն է։
• Բացի այդ, Քիմը չի կարող խոսել թիկնապահների հետ։ Եթե նա խախտում է կանոնը, նրա ամուսինը՝ Քանյեն, նույնիսկ կարող է աշխատանքից ազատել թիկնապահին։ Այդպես է պնդում ընտանիքի նախկին թիկնապահը։

14 жестких правил, которые обязан соблюдать каждый член семьи Кардашьян-Дженнер, если хочет быть знаменитым
Пятница, 04 Сентября, 2020 года, 22:20
Впервые фамилия Кардашьян прогремела в 2006 году, когда в интернет попало интимное видео Ким. Уже через год, воспользовавшись скандальной популярностью дочери, Крис, мать семейства, организовала реалити-шоу. Прошло 14 лет, программа до сих пор идет, а семья Кардашьян-Дженнер стала одной из самых влиятельных в мире. Но слава дается им не так легко, как может показаться: каждый из династии обязан соблюдать строгие правила.Все участники шоу должны сниматься 10–12 часов в день, что может быть весьма утомительным. Камеры установлены даже на потолке в доме Крис, и в любой момент хотя бы один из членов семьи Кардашьян-Дженнер находится в кадре.
Каждый, кто входит в дом, подписывает соглашение о неразглашении. А в особняке Крис Дженнер стопка незаполненных документов лежит наготове у входа.64-летнюю Крис нельзя называть бабушкой. Она рассказала, что после появления первого внука ее не смущало это слово. Но позже она передумала и запретила своим 10 внукам так к ней обращаться.
Крис получает 10 % от всех сделок своих дочерей. Только за 2018 год Крис, будучи менеджером Кайли, получила $ 17 млн.Еще одно железное правило Крис — участвовать в фото- и видеосъемке только при ярком свете. Она следит, чтобы было выставлено определенное освещение, наиболее выгодное для ее внешности.
Всем остальным тоже нужно выглядеть идеально. К участницам шоу ежедневно приходят стилисты, которые делают им макияж и прически. У Крис уходит на это всего час, у Ким — два часа. Другие члены семьи тоже всегда должны быть во всеоружии. Роб Кардашьян рассказал, что Хлои даже приходилось принимать таблетки для похудения по настоянию матери.Папарацци не друзья — такого принципа придерживаются Кардашьян-Дженнер. Они не позируют, не улыбаются и не разговаривают с фотографами.
Маникюр — важная часть облика. Крис заставляла дочерей обновлять его еженедельно, вызывая мастера на дом. В 2017 году Кендалл призналась, что теперь делает маникюр только перед мероприятиями и съемками, а Кайли прислушалась к советам матери и уделяет внимание ногтям раз в 7 дней.Безопасность на первом месте. Члены семьи используют дополнительную аутентификацию личности на гаджетах, включая сканирование сетчатки глаза.
Нужно скрывать свое место жительства. Съемки происходят в настоящих домах членов семьи, но они никогда не демонстрируют свои жилища снаружи ни в шоу, ни в инстаграме. Правда раскрылась после того, как особняк, где проводилось шоу, был выставлен на продажу. Тогда Ким подтвердила, что семья никогда не показывает свои реальные дома в целях безопасности.Соблюдение формальных тонкостей обязательно для инстаграм-постов. Так, все коммерческие фото сёстры помечают, чтобы подписчики точно знали, что это реклама. Иначе у поклонников может сложиться ошибочное мнение, что звезды просто предпочитают этот продукт, а на самом деле они получили за пост крупную сумму.
Нельзя загорать, когда ярко светит солнце. И дело тут не в боязни фотостарения. Ким разоткровенничалась и призналась, что яркий свет подчеркнет все неровности кожи и целлюлит, и это обязательно заснимут вездесущие папарацци. Так что на пляж она выходит по вечерам или в пасмурную погоду.Жизнь самой известной Кардашьян, Ким, тоже полна правил и запретов, но уже со стороны мужа. Так, Канье следит за гардеробом супруги и последнее слово относительно ее нарядов оставляет за собой.
Кроме того, Ким нельзя разговаривать с телохранителями. Если она нарушит правило, ее муж Канье даже может уволить охранника. По крайней мере, так утверждает бывший телохранитель семьи.