Սաշիկ Աֆյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է
Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ նախկին փոխոստիկանապետ Սաշիկ Աֆյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է:
Այս մասին ասել է Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը՝ պատասխանելով «ՀԺ»-ի հարցին:
Աբրահամյանի խոսքով՝ վարույթն իրականացնող մարմնի որոշմամբ, Աֆյանի նկատմամբ հետապնդումը դադարեցվել է քրեական պատասխանատվության ենթարկելու վաղեմության ժամկետի անցած լինելու հիմքով, որը, ի դեպ, համարվում է ոչ արդարացնող հիմք:
ՀՀ նախկին փոխոստիկանապետը մեղադրվում էր ՀՀ ՔՕ 38-309 հոդվածի հատկանիշներով՝ բռնության, զենքի կամ հատուկ միջոցների գործադրմամբ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելուն օժանդակելու, դրդելու կամ այն կազմակերպելու համար:

Уголовное преследование в отношении Сашика Афяна прекращено
Уголовное преследование в отношении обвиняемого по делу «1 марта» бывшего заместителя начальника Полиции Армении Сашика Афяна прекращено. Об этом в беседе с «Айакакак Жаманак» сообщил советник генпрокурора Армении Гор Абраамян.
Абраамян отметил, что по решению органа, осуществляющего производство, преследование в отношении Афяна прекращено на основании истечения срока давности привлечения к уголовной ответственности, что считается не оправдывающим основанием.
Бывший замначальника Полиции Армении обвинялся по признакам статьи 38-309 Уголовного кодекса Республики Армения за содействие, подстрекательство или организацию превышения должностных полномочий с применением насилия, оружия или специальных средств.