Գրանցվել է կորոնավիրուսից առաջին մահվան դեպքը Չինաստանի սահմաններից դուրս
Այս պահի դրությամբ Չինաստանի սահմաններից դուրս 2019-nCoV կորոնավիրուսով վարակված է ավելի քան 100 մարդ: Արձանագրվել է մահվան առաջին դեպքը Չինաստանի սահմաններից դուրս: Երեկ՝ փետրվարի 1-ին, վարակից մահվան դեպք է արձանագրվել Ֆիլիպիններում: Զոհը տղամարդ է, ով վերջերս է վերադարձել Չինաստանի Ուհան քաղաքից:
Ըստ ԱՀԿ՝ նա 44 տարեկան էր: Նրանից բացի Ֆիլիպիններում կորոնավիրուսով վարակված ևս մեկ տղամարդ կա:
Ընդհանուր առմամբ մահերի թիվը հասել է 305-ի: Վարակված է մոտ 14 հազար մարդ: Վարակի դեպքեր են արձանագրվել ԱՄՆ-ում, Գերմանիայում, Կանադայում, Մեծ Բրիտանիայում, Ֆրանսիայում, Ավստրալիայում, ԱՄԷ-ում և այլ երկրներում:

Первый человек скончался от коронавируса за пределами Китая
Вчера, 1 февраля, первый человек умер от коронавируса 2019-nCoV за пределами Китая. ВОЗ зафиксировала летальный случай на Филиппинах. Жертвой стал мужчина, не так давно прибывший из зараженного Уханя.
Как сообщает официальный Twitter-аккаунт Всемирной организации здравоохранения, погибшему было 44 года. Он был вторым из двух заболевших китайским вирусом, зарегистрированных на Филиппинах.
В целом, от коронавируса умерло уже 305 человек (304 из них – в КНР). Число инфицированных на данный момент приближается к 14 тысячам. Случаи заражения 2019-nCoV подтверждены в США, Германии, Канаде, Великобритании, Франции, Австралии, ОАЭ и других странах. В России зафиксировано два случая. Оба инфицированных являются гражданами КНР.