Մոսկվան պատասխանել է ԱՄՆ-ի նոր պատժամիջոցներին
Մոսկվան՝ ի պատասխան Վաշինգթոնի հավելյալ պատժամիջոցների, «սև ցուցակում» կներառի մի խումբ ամերիկացի գործիչների: Այս մասին, РИА Новости-ի հաղորդմամբ, ասել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը:
Ընդ որում, դիվանագետի խոսքով, Ռուսաստանը կգործի՝ հավասարության սկզբունքից ելնելով:
Ռյաբկովն ընդգծել է, որ պատրաստվող պատասխան միջոցները Մոսկվայի ընտրությունն ու Մոսկվայի մեթոդները չեն: «Մենք դա անում ենք ամերիկյան քաղաքական համառության և իրականությունն ընդունելու՝ ԱՄՆ-ի անպատրաստակամության պատճառով»,- ասել է Ռյաբկովը:
Հիշեցնենք, որ երեկ ԱՄՆ-ն երեկ թարմացրել էր «Պատժամիջոցների միջոցով Ամերիկայի հակառակորդներին հակազդելու մասին» (CAATSA) օրենքն՝ այդպիսով ընդլայնելով հակառուսական պատժամիջոցները:

В МИД рассказали об ответе на новые санкции США
Москва в ответ на последние санкции Вашингтона дополнит свой черный список новой "группой американских деятелей", заявил РИА Новости замглавы МИД Сергей Рябков.
При этом Россия будет исходить из принципа паритета, отметил дипломат.
Рябков подчеркнул, что готовящиеся ответные меры — это не выбор и не метод Москвы.
"Мы делаем это только по причине американского политического упрямства и неготовности воспринять реальность. Возможны и другие шаги с нашей стороны, которые мы будем калибровать, сообразуя с собственными интересами", — сказал он.
При этом, по словам Рябкова, Россия не хочет окончательно закрывать окно диалога с США для возможности стабилизации двусторонних отношений.