Մեծ Բրիտանիան ընդլայնել է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները
Մեծ Բրիտանիան ընդլայնել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների ցանկը 85 կետով, ասվում է Մեծ Բրիտանիայի կառավարության կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ։
Մասնավորապես, Լոնդոնի սահմանափակումների տակ են հայտնվել «Ռոսմոլոդյոժ»-ի ղեկավար Գրիգորի Գուրովը, «Յունարմիա» շարժման պետ Վլադիսլավ Գոլովինը, «Դիալոգ» ինքնավար ոչ առևտրային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Վլադիմիր Տաբակը, «Սոցիալական նախագծման գործակալության» աշխատակիցները, Ինտերնետի զարգացման ինստիտուտը, Երիտասարդական միջավայրի ուսումնասիրության և ցանցային մոնիթորինգի կենտրոնը, Սևաստոպոլի պետական համալսարանը և Եվպատորիայի «Զդրավնիցա» առողջարանը:
Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ում հայտնել են, որ սահմանափակումները տարածվել են այն անձանց վրա, որոնք առնչություն ունեն «ուկրաինացի երեխաների բռնի տեղահանման հետ», ինչպես նաև «Ռուսաստանի տեղեկատվական արշավների» մասնակիցների վրա, որոնք իրականացվում են «ՀՀ-ում առաջիկա ընտրություններին միջամտելու» նպատակով: Ընդհանուր առմամբ, Միացյալ Թագավորության պատժամիջոցների ցուցակում այժմ կա 1 903 ֆիզիկական և 857 իրավաբանական անձ:

Великобритания расширила антироссийские санкции
Великобритания расширила антироссийский санкционный список на 85 позиций. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на сайте британского правительства.
В частности, Лондон ввел санкции в отношении сотрудников российского Агентства социального проектирования, гендиректора АНО «Диалог» Владимира Табака, начальника Главного штаба движения «Юнармия» Владислава Головина, главы Росмолодежи Григория Гурова, российского Института развития интернета, российского Центра изучения и сетевого мониторинга молодежной среды, Севастопольского государственного университета, санатория «Здравница» в Евпатории, уполномоченного по правам ребенка в Новосибирской области Надежды Болтенко и детского омбудсмена в Херсонской области Ирины Кравченко.
В МИД Великобритании заявили, что рестрикции были распространены на лиц, якобы имеющих отношение к "насильственной депортации, индоктринации и милитаризации украинских детей", и участников "информационных военных кампаний России", которые якобы ведутся с целью "вмешаться в предстоящие армянские выборы". В общей сложности в санкционном списке королевства теперь значатся 1 903 физических лица и 857 юридических лиц.