«Իսրայելը կշարունակի հարվածել «Հեզբոլլահ»-ին այնտեղ, որտեղ անհրաժեշտ լինի»․ Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ իր երկրի բանակը կշարունակի հարվածներ հասցնել «Հեզբոլլահ» խմբավորմանը «ամենուր, որտեղ դա անհրաժեշտ է»: Նա այս մասին գրել է X սոցիալական ցանցում։
«Մեր ուղերձը հստակ է. յուրաքանչյուր ոք, ով կգործի Իսրայելի քաղաքացիական բնակչության դեմ, կդառնա թիրախ։ Մենք կշարունակենք հարվածել «Հեզբոլլահին» ամենուր, որտեղ անհրաժեշտ է, քանի դեռ չենք վերականգնել լիակատար անվտանգություն հյուսիսի բնակիչների համար», - գրել է նա։
Նա նաև հավելել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը անցած գիշեր հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող մի շարք ենթակառուցվածքային օբյեկտների։

Нетаньяху: Израиль продолжит удары по "Хезболлах" везде, где необходимо
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что армия его страны продолжит наносить удары по радикальной группировке "Хезболлах" "везде, где это необходимо". Об этом он написал в соцсети Х.
"Наше послание ясно: любой, кто действует против израильских мирных жителей, станет мишенью. Мы будем продолжать наносить удары по "Хезболлах" везде, где это необходимо, до тех пор, пока не восстановим полную безопасность для жителей севера", - написал он.
Он также добавил, что Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) минувшей ночью нанесла удары по ряду объектов инфраструктуры на юге Ливана: пунктам пропуска, используемым для переброски тысяч единиц оружия, ракет и пусковых установок, а также складам оружия, стартовым площадкам и командным центрам "Хезболлах".