Նեթանյահուն ընդունել է Թրամփի հրավերը՝ միանալու Գազայի «Խաղաղության խորհրդին»
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ կմիանա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ ստեղծված Գազայի «Խաղաղության խորհրդին: Այս մասին հայտարարել է վարչապետի գրասենյակը:
Ավելի վաղ Ադրբեջանը նույնպես ընդունել էր ԱՄՆ նախագահի առաջարկը՝ միանալ Գազայի «Խաղաղության խորհրդին» որպես հիմնադիր անդամ։
Գազայի խաղաղության խորհրդին միանալու հրավերներ են ուղարկվել բազմաթիվ առաջնորդների, այդ թվում՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ առաջարկը քննարկվում է:

Нетаньяху принял приглашение Трампа войти в состав "Совета мира" по Газе
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху объявил, что войдет в состав создаваемого по инициативе президента США Дональда Трампа "Совета мира" по урегулированию ситуации в секторе Газа. Об этом сообщила канцелярия главы израильского кабмина.
Ранее Азербайджан также принял предложение президента США Дональда Трампа войти в "Совет мира" по Газе в качестве государства-учредителя.
Приглашения войти в состав "Совета мира" по Газе были направлены многим иностранным лидерам, в том числе президенту России Владимиру Путину. Пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков сообщил, что это предложение изучается.