«Իրանում վնասազերծվել է ահաբեկչական խմբավորում». #Tasnim
Իրանի հետախուզական ուժերը երկրի հարավարևելյան Սիստան և Բելուջիստան նահանգում վնասազերծել են ահաբեկչական խմբավորում: Այս մասին հայտնում է Tasnim-ը։
Հետախուզական ուժերը սպանել են վեց զինյալի, գերեվարել երկուսին՝ առգրավելով ժամանակակից զենքի, տրանսպորտային միջոցների և այլ օպերատիվ սարքավորումների մեծ պաշար։
Հետախուզության նախարարության Սիստան և Բելուջիստանի գրասենյակը հայտնել է, որ գլխավոր օպերատիվ խումբը բաղկացած է եղել յոթ ոչ իրանցի ահաբեկիչներից, որոնք զինված են եղել լազերային՝ RPG-7 տեսակի զենքերով, ամերիկյան արտադրության M4 և M16 հրացաններով, ձեռքի նռնակներով, նռնականետերով, պայթուցիկ բաճկոններով, ձեռքի ռադիոկապերով, մեծ քանակությամբ զինամթերքով և հակահետևակային RPG լիցքերով։
Գործողության ընթացքում առգրավվել են նաև մի քանի տրանսպորտային միջոցներ, մոտոցիկլետներ և դրանց հետ կապված գործիքներ։
Գործակալության տվյալներով՝ ահաբեկչական խումբը մտադիր էր թիրախավորել Իրանի արևելքում գտնվող կարևորագույն օբյեկտ։ Նախատեսված թիրախը շատ նման էր սիոնիստական ռեժիմի կողմից պարտադրված12-օրյա պատերազմի ընթացքում հարվածի ենթարկված ռազմական օբյեկտներին, ինչը բացահայտում էր ահաբեկչական խմբի կապն Իսրայելի հետ։

"В Иране нейтрализована террористическая группировка" - #Tasnim
Иранские разведывательные силы нейтрализовали террористическую группу в юго-восточной провинции Систан и Белуджистан, сообщает агентство Tasnim.
Разведывательные силы уничтожили шестерых боевиков, взяли в плен двоих и захватили большой запас современного оружия, транспортных средств и другого оперативного снаряжения.
Управление Министерства разведки в Систане и Белуджистане сообщило, что основная оперативная группа состояла из семи неиранских террористов, вооруженных гранатометами РПГ-7 с лазерным наведением, винтовками М4 и М16 американского производства, ручными гранатами, гранатометами, жилетами взрывчатки, портативными рациями, большим количеством боеприпасов и противопехотными зарядами РПГ.
В ходе операции также были захвачены несколько автомобилей, мотоциклов и сопутствующего оборудования.
По данным агентства, террористическая группа намеревалась атаковать ключевой объект на востоке Ирана. Цель была очень похожа на военные объекты, атакованные во время 12-дневной войны, развязанной сионистским режимом, что выявило связь террористической группы с Израилем.