«ՌԴ քաղաքացիները նաև ՀՀ-ում կարող են ստանալ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրություն». ՌԴ դեսպանատուն
Ուրբաթ, 01 օգոստոսի, 2025 թ., 23:45
Արտերկրում բնակվող Ռուսաստանի քաղաքացիներն այժմ կարող են ստանալ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրություն նաև Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունն իր սոցիալական ցանցերում:
Դիվանագիտական ​​առաքելությունը պարզաբանել է, որ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրությունը թույլ է տալիս հեռակա կերպով փոխազդել Ռուսաստանի առևտրային և պետական ​​կազմակերպությունների հետ՝ ստորագրելով փաստաթղթեր, բացելով հաշիվներ ռուսական բանկերում, ձևակերպելով անշարժ գույքի գործարքներ, մասնակցելով աճուրդներին և այլն։

Посольства РФ: "Проживающие за рубежом россияне смогут оформить в Армении квалифицированную электронную подпись"
Пятница, 01 Августа, 2025 года, 23:45
Проживающие за рубежом россияне смогут оформить в Армении квалифицированную электронную подпись, сообщает пресс-служба посольства РФ в Ереване.
В дипмиссии уточнили, что квалифицированная электронная подпись позволяет взаимодействовать с коммерческими и государственными организациями в России дистанционно: подписывать документы, открывать счета в российских банках, оформлять сделки с недвижимостью, участвовать в торгах и многое другое.